úterý 27. listopadu 2018

Peněženky
Je to nejvyšší hromádka peněženek jakou jsem kdy doma měla. Dohromady 22 kousků.

...

Od té doby, co jsem před pár lety ušila svou první peněženku tohoto typu, jsem její střih dost vytunila.

Používám pevnější výztuhu, na výšku peněženka mírně zeštíhlela, aby se pohodlně vešla i do zadní kapsy kalhot. Dvě kapsy na karty jsou teď prošity přesně v místech, aby se do každé kapsičky vešla 1-3 karty (věrnostní, platební, ...) a aby karty nevypadávaly.
Vnitřek  šiju u všech peněženek stejný - kapsu na mince ze stejné designové látky jako vnějšek, zbytek jednoduše černý.

Pořád mě baví dvě "tajné" skrýše uvnitř peněženky - jedna pod kapsou na mince a druhá pod kapsami na karty. Nosím v nich občanku a naše všechny čtyři kartičky zdravotních pojišťoven.

K tomu samozřejmě dlouhá kapsa po celé délce peněženky  - na bankovky.


Testuji od loňské zimy peněženku i na sobě a musím neskromně říct, že funguje :) Musela jsem si zvyknout, že se mi do ní opravdu nevejde všech asi patnáct věrnostních karet, které jsem v předchozí nadité peněžence nosila, nakonec jsem ale zjistila, že je vlastně pořád s sebou mít nepotřebuji.  Stačí mi dvě nejpoužívanější a když vyrážím na větší nákupy (kdy jsem naposled byla?!?), vezmu si i zbytek karet. Zvykla jsem si a ve štíhlounké peněžence se mi alespoň nehromadí zbytečnosti a mám v ní stále přehled. A taky se vejde i do pidimini kabelky - takový peněženkový minimalismus.
Peněženka se dá i opatrně v ruce (nebo na šetrný program a 30 stupňů v pračce) vyprat, takže se nemusíte bát ani těchto ryze českých světlých lištiček made by Šárka Wilburrina.
Ode dneška je všech dvaadvacet kousků dostupných na Fleru..

4 komentáře:

 1. Krásná hromádka. Jsi šikulka.
  Krásné dny.
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, a já koukám, že adventní přípravy stíhám, ale komentáře jsem v tom všem zapomněla číst :( Moc díky a taky přeji krásné adventní dny..

   Vymazat
 2. Tedy, Báro, já smekám a obdivuji. To je hromádka. Krásné látky. Krásný předadventní čas. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, díky.. No ale měla jsem pocit, že mám málo "pánských" látek, tak jsem si objednala další hromádku:) A jak mám s odpovědí zpoždění, můžu už popřát krásný adventní čas..

   Vymazat