neděle 28. července 2019

Svrateckou hornatinou

Letošní léto si s Karlem dopřáváme poměrně dost sólo výletů. Je to moje poslední léto na mateřské, nepracovní, trochu šicí - bez toho by to nešlo :). A tak když jsou holky u jedné nebo druhé babičky, odtrhne mě muž od šicího stroje :), a jdem nebo jedem.


Objevili jsme tak kouzelnou galerii v totálně zapadlé (a krásné) vesničce kousek nad Doubravníkem. Galerie Z ruky v Křížovické staré stodole s vitrážovými okny. Uvnitř i kavárna, venku dřevěné jeviště a hlediště, kam se v srpnu snad vydáme s holkami na jedno z mnoha letních pohádkových představení.


Obilí na slunci žluté, ve stínu zelené

český les dneška - vlevo listnatý, vpravo (suchý) jehličnatý

Více letos jezdím na kole, dokonce i sama. Návod jak zalepit duši na youtube zkouknutý, v praxi zatím naštěstí nevyužito. Tišnovsko je neskutečně vděčné. Členitá krajina, letos ani ne tak vyprahlá jako v loňských letech. Nikde nikdo a všude krásně.

Fotky z cyklovýletu do Lysic na zámek a přes Sýkoř zpátky (a večer koncert Zrní).Na kole s námi jezdí i holky - jen je třeba je trochu uplácet slíbeným smažákem, koupalištěm v cíli nebo nocováním na zahradě u kamarádů. Je to často dost psychicky náročné (hlavně pod kopcem), ale pak nám oběma vyrazí dech, když jedou půl dne v lijáku a ani nemeknou. Klobouk dolů...Žádné komentáře:

Okomentovat