sobota 28. dubna 2018

Who made my clothes?
V rámci Praguemarketu jsme se jako prodejci mohli zapojit do kampaně Fashion Revolution a ve svém stánku vystavit ceduli s nápisem "I made your clothes/jewellery/bag". S radostí a hrdostí jsem ceduli vystavila..

Nepředpokládám, že bych někdy měla dost peněz na to, abych  mohla žít pomalou módu na sto procent. Na druhou stranu nejsem rozhodně typ, který by pravidelně obíhal nákupní centra a obměňoval šatník podle každoročních trendů. Snažím se nakupovat nadčasově, hodně po sekáčích a dětských bazarech a nebo (zatím hlavně holkám, ale brzy snad už konečně i sobě) oblečení šít. 

Do kvalitního, v rámci Česka a Slovenska ručně šitého oblečení ale čas od času ráda investuji, poslední radosti jsem si udělala wrapem od mara.bara a šatkami pro Terezku od Victorek (Kristýna teď nově nabízí i úžasně vypadající dámské šaty). 

Úplně nejradši mám ručně vyráběné náušnice, těch už mám doma pěknou sbírku. Porcelánové pecky od van de mi nosím už více jak rok, poslední úlovek v podobě dřevěných 3D lištiček mám z Gregiho dílny. A svou úplně první brož jsem si minulý víkend v Praze koupila od brněnských Polak.

Ještě se sem asi hodí poznámka, že jde opravdu jen o mé nadšení z výše uvedených výrobců a výrobků, rozhodně ne o zaplacenou reklamu :)
O Fashion Revolution neumím psát zdaleka tak fundovaně jak stojí v tomto letáčku, proto kdo má zájem, čtěte..Citát "Fast fashion isn't free, someone somewhere is paying" je dokonalý. 

A já jsem proto na sebe hrdá, že mě tentokrát v Praze řeči typu "So much (money)" vůbec, ale opravdu vůbec nevytáčely..

2 komentáře: