středa 4. dubna 2018

Nela a růžová velryba


Klárka čte a já jsem nadšená. Zaleze si do pokoje a za hodinu přinese přečtenou knížku. Přemýšlím, jestli knížky s velkými písmeny a krátkými příběhy vůbec byly, když jsem byla malá. Každopádně jsou pro prvňáčky geniální.

Naše návštěvy knihovny bývají vtipné: Klárka nosí náruče knih o vílách, princezně Sofii, frčí u nás taky Horseland. Já zase 3 ze čtyř knížek s ilustracemi Andrey Tachezy...

Objevily jsme teď krásnou knihu s úžasným, dojemným, vtipným a dokonce i ekologickým příběhem. O malé odvážné velrybě, malé holčičce a kapku nabručeném kocourkovi, který ale nakonec všechno zachrání. Příběh je dokonale promyšlený do všech detailů, a to já ráda. Ilustrace Andrea Tachezy, jak jinak :)
8 komentářů:

 1. To mám radost, že máte ráda moje ilustrace. Třeba jim i dcera přijde na chuť :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že už je ráda má, jen o tom zatím neví :) :)

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Jee, tak na tu koukneme taky. A překvapí tě, že vybírám podobným způsobem? :-D Ne až tak podle autora (omlouvám se), ale podle ilustrace? Se paní knihovnice naposledy divila.;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Jojo, a ještě podle nakladatelství, Meander a Běžíliška vede :)

   Vymazat
 4. Vôbec sa nečudujem, že si vyberáte podľa ilustrátora. Andrea je skvelá. Som však rada, že sa páčil aj môj príbeh :) Mária Lazárová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příběh je úžasný, povedl se Vám! Už mám knihu na seznamu do "do naší knihovničky" :)

   Vymazat
 5. Takové sem měla nejraději :) Obzvlášť sem měla v oblibě knížky s krtečkem :D

  OdpovědětVymazat