úterý 2. dubna 2019

Mašle do vlasů - návod

Už dlouho jsem tyto mašle do vlasů chtěla ušít a vlastně ani nevím, proč jsem to tak dlouho odkládala. Na holkách je testuji už celou zimu, prodávala jsem je poprvé minulý měsíc v Novém Městě na trhu. A měly velký úspěch, hlavně ty s drobnými kvítky, prodala jsem všechny. A já mám vekou radost - je to totiž přesně taková ta drobnost, která potěší. Superjednoduché šití i pro úplné začátečnice. A podle mě ideální dáreček na návštěvy - místo čokolád :)
Já šila z bavlněných pláten, ale plánuji zkusit i z úpletu - bude se mašle po sešití o dost lépe protáčet.
Nakreslíte si tvar podobný tomu mému - důležitá je dostatečně dlouhá zúžená část uprostřed (aby se dobře vázala mašle). Celkovou délku šablonky mám 19 cm.

Tvar obkreslíte na látku, vystřihnete s necelým centimetrem navíc a v trase tužky prošijete. Uprostřed nechejte asi tři centimetry neprošité (ideálně ne úplně vycentrovaně, spíše ze středu směrem k jednomu okraji, lépe se pak protáčí), na začátku i konci zapošijte. Na stranách sestřihněte rožky.

Neprošitým otvorem protočte na líc, vyrovnejte rožky, přežehlete a uvažte jednoduchým ne příliš utaženým uzlíkem na gumičku. Zašívat protáčecí otvor nemusíte, schová se v uzlíku.

A až se časem vytahá gumička, odvážete a přivážete na novou.

Osvědčily se mi spíše drobnější vzory, ale experimentům se meze nekladou.Radostné šití přeju a ať je mašlí milion!

P.S. Je to trochu návykové - a jak asi bude mašle vypadat z této látky ... ?5 komentářů:

 1. Skvělý nápad, vyzkouším. Tvoje mašle vypadají hezky.

  OdpovědětVymazat
 2. Barčo, my mašle na gumičkách máme a je to super. Ale kupované, zato ty tvoje jsou TOP! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci dík:) Já šila taky podle jedněch kdysi koupených..

   Vymazat
 3. Dnes jsem ji ušila. Jako dárek pro dceřinu kamarádku k narozeninám. Ze stejné látky i sukýnku a je to prostě krása vesmírná. Díky za tip. Momentálně ujíždím na projektech "ze zbytků", tak se to hodí :-D Hezký den Terka

  OdpovědětVymazat