čtvrtek 14. července 2016

Terezce jsou tři!


Narozeniny jsme oslavili výletem na rozhlednu Štěpánka, bouřkou a pohárem v restauraci, odkud jsme z okna sledovali bláznivou autorelí. Dortem až dodatečně druhý den u babičky, vlastně prababičky.

Není to už žádný mimináč, ale velká holka, nadšeně odpočítává dny, kdy poprvé zůstane s Klárkou ve školce a já mám pořád trochu výčitku, že jsem si ji s celou tou naší rekonstrukcí málo užila. První kus zdi našeho starého domu padl a vyrostl znovu jen pár dnů po jejím narození. A už jsou to tři roky!! Možná ale díky tomu, že v běhu všech událostí bylo na všechno kolem její existence méně času, je Terezka totálně klidné, flegmatické a bezproblémové dítě. Umí si sama najít zábavu, která teda ne vždy je úplně šťastná. Po půl hodině klidu třeba zjistím, že je durch mokrá nejen ona, ale i sto papírových kapesníků, celá koupelna a ona si máchá svůj stoprvní kapesník v plném umyvadle, kde ještě zmákla vymačkat půl lahvičky mýdla).

Zbožňuje všechny psy a kočky a ke Kukymu se xkrát za den tulí tak moc, že je mi ho až líto. Na druhou stranu, když se zvedne a jde si po svých, on ji věrně následuje a je pořád s ní. K mé velké radosti je její oblíbenou barvu červená a ne růžová, no, uvidíme, co s tím udělá školka. Miluje jogurty (hoburty :)) a čokoládu. Tak moc, že potajnu krade čtverečky z hromádek ostatním. (Úplně ji chápu, vzhledem po mě moc není, ale vášeň pro čokoládu je jasná). Taky naštěstí sdílí mou těhotenskou vášeň pro těstoviny (těstovinky). V poslední době ji mírně opustily dřevěné vláčkodráhy a miminka, dlouhou dobu se ale vystačí s plastelínou. Bez mrknutí oka nakreslí čmáranici a řekne, že je to kočka. Tady má přece mami ocas, tady hlavu a tady nohy. A je tak přesvědčivá, že ji uvěříte. Jde si se stoickým klidem za svým - když chce třeba něco půjčit od Klárky - čímž cholerickou Klárku vytočí do totální vrtule. Ta po ní začne ječet "Teereezooo!", což ona nesnáší. "Mami, že nejsem Tereza.." přijde za mnou v tom lepším případě. V tom horším Klárku štípne..Jako dárek jsem ji ušila batoh, který už dlouho Klárce záviděla. Tak mají konečně každá svůj. Jen Klárka si trochu stěžuje, že ho má Terezka hezčí, růžovější a s holčičkou místo s medvědem. A vysvětlujte pětiletému dítěti, že mezi jejím a Terezčiným batohem je asi sedm batohů na zakázku, na kterých jste šití mohli vypilovat...

Žádné komentáře:

Okomentovat